Belgeleri sızdıran o asker tutuklandı

240520131747559236444_2Belgeleri sızdıran o tutuklandı
’ın İlçesi’nde 51 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı yapanlarla ilgili grubunun yayınladığı Jandarma İstihbaratı belgelerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan er M.U.K. tutuklandı.

Kızıl Hackerlar olarak bilinen bilgisayar korsanları grubu Redhack’ın, iki gün önce Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait Reyhanlı saldırısıyla ilgili belgeleri Twitter üzerinden yayınlanması üzerine soruşturma başlatıldı. Redhack grubunun Jandarma Komutanlığı’nın sitesini hacklediği iddiaları yalanlanırken, belgelerin Amasya Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapan er tarafından cep telefonuyla görüntülenerek sızdırıldığı ileri sürüldü. Bunun üzerine Amasya Jandarma Komutanlığı’nda başlatılan soruşturmada yazıcı olarak görev yapan 2 er gözaltına alınarak Sivas’daki Askeri Savcılığa sevk edildi.

Sorgularından sonra erlerden birinin olayla ilgili olmadığı belirlenirken, er M.U.K. ise tutuklanma istemiyle Sivas’taki 5’inci Er Eğitim Tugayı Komutanlığı Askeri Mahkemesi’ne çıkarıldı. Sorgusunda susma hakkını kullandığı belirtilen ve Redhack grubu üyesi olduğu ileri sürülen M.U.K. tutuklanarak Askeri Cezaevi’ne konuldu.

ELEKTRONİK HABERLEŞME OKUMUŞ

Redhack grubuna Reyhanlı belgesini sızdırdığı iddiasıyla tutuklanan askerin, Amasya İl Jandarma Komutanlığı’nda ulaştırma çavuş olarak görev yapan Uktu K. olduğu belirtildi. Aslen Zonguldaklı olan ve ailesiyle İstanbul’da oturan Utku K., 7 Kasım’da asker oldu. Milliyet’te yer alan haberde, Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü’nü bitiren Utku K. sosyal paylaşım sitesindeki bilgilere göre bir GSM şirketi ve vakıfta görev yaptı. Utku K. sosyal paylaşım sitesine en son 21 Mayıs 2013’te attığı mesajda ’Seni umursadığı kadar onu umursa. Ne bi eksik, ne bi fazla’ yazdığı görüldü.

AİLESİ SİVAS’A GELDİ

Utku K.’nın tutuklanması üzerine yakınları da Sivas’a geldi. DHA’nın telefonla ulaştığı Utku K.’nın ablası olay hakkında aile olarak şu anda her hangi bir açıklama yapmamayı kararlaştırdıklarını dile getirdi. Avukat olan abla sosyal paylaşım sitesinde şunları yazdı: “Sevgili Arkadaşlarım, dostlarım ve yakınlarım; her birinizin mesajlarını aldım, alıyorum. Hepsi için çok teşekkür ederim, U…’da iletebildiklerim kadarıyla teşekkür ediyor. Bugünden itibaren hukuki süreci ve aile açısından bizi olumsuz etkilememesi için bir süreliğine sadece gerekli hallerde merakınızı gidereceğiz. Hassasiyet ve desteğiniz için teşekkür eder, olumlu haberlerle görüşmek üzere.”

, islami sohbet, dini sohbet, , nur sohbet,, , dini sohbetler,

Bir önceki yazımız olan Benzinden sonra motorine de zam geldi! başlıklı makalemizde benzin, ekonomi ve EKONOMİ haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.