Cennette erkekler kadınlardan daha mı güzel olacaktır?

Cennette dünyadakinin aksine erkeklerin kadınlara nazaran daha güzel olacağı doğru mudur?

Dünyada Cenab-ı Hakk’ın cemalî sıfatları daha çok kadınlarda gözükmektedir. Dünyadaki güzellikler ise cennetin numuneleri olduğundan perdeler arkasındaki bu güzellikler cennette gerçeğiyle tezahür edecektir. Cennette dünyadakinin aksine erkeklerin kadınlardan daha güzel olacağına dair herhangi bir nass bulunmamaktadır.
Hurilerden daha üstün tutulmuş hanımlarının güzellikleri Peygamber Efendimiz’in (asm) hadis-i şeriflerinde şöyle tavsif edilmiştir:
“Dünya kadınları Cennete girdikten sonra kötülüklerden, kıskançlık ve benzeri çirkin huylardan arınacaklar, içleri de dışları gibi berrak ve ter temiz olacaklar. Güzellikte hurileri geçecekler.” (Müslim)
“Onların vücutlarının güzelliği ile letafetinden dolayı her birinin baldırındaki kemiğin iliği etinin üstünden görünür. Onların aralarında ne ihtilâf vardır, ne düşmanlık, ne de çekememezlik.” (Müslim)
‘Elbisenin yüzü astarından kıymetli olduğu gibi, dünya kadınları da hurilerden üstündürler…’ (Taberani)
Allah’a emanet olunuz.

, islami sohbet, dini sohbet, , nur sohbet,dini sohbet odaları, , dini sohbetler,

Bir önceki yazımız olan Firdevs-i a'la cennetin hangi mertebesidir? başlıklı makalemizde , cennet ve cennet makamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.