Ey Asi Kavim – İslami Sohbet

TÜRKİYEDE ve dünyada dehşet verici gelişmeler var. Güneyimizde İslam devleti ve Hilafet kuruldu. Kürtler bağımsız bir Kürdistan kurmaya hazırlanıyor. Ukrayna’da savaş var. Bir günde bin kişi ölmüş. Halkımız birbirinden kopuk kesimlere ayrılmış. Maddî bakımdan çok hızlı ilerliyoruz ama manevî ve ahlakî bakımdan çöküyoruz. Eğitim tepetaklak. Sosyal adalet konusunda vahim ve yıkıcı dengesizlikler var.

Bizim büyük medyanın umurunda mı bunlar. Futbolcular, mankenler, şarkıcı türkücüler… İşleri güçleri magazin. Siyaseti magazinleştirdiler, hattâ dini bile.

Mübarek Ramazanda müstehcen yayınları bile frenlemiyorlar.

Televizyon yayını esnasında şu malum ve mahut kadınlardan birinin askısı düşüyor, memeleri görünüyor, yahut donu düşüyor. Ertesi gün bu memesinin veya poposunun görünmesi, yahut donu düşmesi kazası (sahiden kaza mı, yoksa mizansen mi?) medyada büyük yankı buluyor.

Kız babasını uyku ilacı ile uyutmuş ve gece eve adam almış. Baba sabah kalkınca kızının yatağında adam görmüş, evladına bir tokat atmış. Kız şikayetçi olmuş. Mahkeme babayı, sen kızını bakalım nasıl döversin diye ceza vermiş. Bizim medyada birileri bu ceza azdır tartışması yapıyor.

Memleket elden gidiyor… Müslümanlar için söylüyorum, Şeriat elden gitmiş, şimdi din gidiyor… Herkes kendi keyfinde. Ehl-i dünya dünyada, ehl-i ukba ukbada.

Ermeni tehcirinin 100’üncü yıldönümüne birkaç ay kaldı. Doğru dürüst bir hazırlık yok.

Avrupa ülkeleri zeka IQ listesi yayınlandı. Türkiye çok gerilerde. Bugünkü Kemalist vesayet eğitimi ile IQ birincisi olacak değildik ya. 110 IQ’su olan çocuğunu okula gönder, birkaç sene sonra 80’e indirsinler.

Bundan elli altmış sene önce İstanbulun nüfusu sadece bir milyon iken camiler teravihlerde dolardı. Şimdi gidin çoğunun yarısı boş.

İstanbul’da oruç tutanlar azınlığa düştü.

Müslümanların ne durumda olduğu şu Cemaat-İktidar savaşı rezilliğinden sonra iyice belli oldu.

Büyük medyada sadece magazin, müstehcen yayınlar furyası yok. Yeme içme konusunda da dehşetli yoğun yayın yapılıyor. Bin bir çeşit nefis yemek, tatlı, dondurma, pasta, şerbet. Ye babam ye, iç babam iç.

İftar ziyafetleri gırla gidiyor. Bizim iftarımız, onların iftarı, ötekilerin iftarı… Hangisi daha lüks ve daha görkemli?

Benim cemaatim senin cemaatini döver havaları.

Suriye’den beş milyon Müslüman kaçtı… Sadece bizde bir milyondan fazla mülteci var. İstanbul’da Suriyeli dilenciden geçilmiyor. Bu işin de mafyası varmış.

Aman aldırma be!.. Bak güzel mankenin donu düşmüş… Ötekinin askısı kopuvermiş memeleri görünmüş… Mübarek Ramazanda herif deniz kenarında sere serpe buzlu bira içmiş… Azgın bir karı bir gecede şu kadar erkekle yatmış… Filan futbolcu yaman çapkınlık yapmış… Bir horoz öterken gülme krizine tutulmuş… İnek şarkı söylemiş, tavşan banyo keyfi yapmış…

Ukraynadaki savaş büyür bizi de yakar mı?

İslam devleti işinin sonu ne olacak?

Kürdistan meselesi Türkiyenin parçalanmasına yol açar mı?

Amaaan sen de!.. Bırak bunları yahu, baksana mankenin donu düştü, güzel kadının askısı koptu.

Ah, Hazret-i Nuh’un âsi kavmi!.. Tufan olursa yüksek dağlara çıkar kurtuluruz demişlerdi.

Tufan gelip çatınca yükseklere çıkacak zaman bulamadılardı.

Bir önceki yazımız olan Ak Saçlar - İslami Sohbet başlıklı makalemizde ak saçlar, olgunluk ve şakaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.