Ey Müslüman Sümeyye!

Ey Müslüman Sümeyye!

İslam düşüncesinin topluma yansıması için,aile içindeki kadının çizdiği profil çok önemlidir.Aile içinde “en başarılı bir erkek”,”en başarısız bir kadın” kadar başarılı değildir.Erkeğin gücü,otoritesi çocuğun eğitimindeki başarıda “kadının şefkati” yanında cılız kalır.

İslam Nuru ile birlikte,alınıp satılan,ruhu varmı yokmu tartışılan,insanmıdır,değilmidir edebiyatlarına konu olan kadın,hızlı ve başarılı,asil konuma getirilmiştir.

İslama giren kadın bu nimeti mükemmel bir şekilde kullanmayı başarmıştır.İslam kadına ne gereğinden fazla yük olmuş,nede onu basite alarak köşeye atmıştır..

İslam,fatımanın “ali olmasına” izin vermediği gibi,”ali’nin fatıma olmasına” da izin vermemiştir.”fatıma fatımadır”,”ali alidir” prensibini evrenselleştirmiştir.Ali ile Yarışmaya değil,Ali ile Omuz omuza görevini yapman lazım.bacağına pantolon geçirmekle ali olma çaban seni ali yapmaz,fatıma olmayıda kaybedersin.Elma ile Armut toplanmaz.ikiside meyvedir ama elma armut olmaz.

İslamın ilk şehidi,Küfre karşı canını çekinmeden “la” diyen bir kadındır(hz.Sümeyye),islama ilk giren(hz Hatice) bir kadındır.

Hz ömer gibi çetin bir arslan karşısında,imanını gizlemeden ; ben müslüman oldum elinden geleni ardına koma diyen,çelik duvar gibi duran(Fatıma) bir kadındır.

Davası Uğruna habeşistana hicret eden,İlk Muhacirlerin dörtte biri kadındır.Akabe biatında Resulullaha bağrını açan müslümanların ikisi kadındır.

Zayıf ve duygusal olarak bilinen kadın,nasıl oluyorda böyle cesur,akıllı,mücahide ve olgun davranıp dünyaya meydan okuyacak duruma geldi?..”la” davasının uğruna canını fedadan çekinmeyen Sümeyye,asrımızın Sümeyye’lerine mesajları olmalı!

Günümüz kadınları ise,İmanlarını,tesettürlerinı,çocuklarını,kimlikle rini korumak yerine,günlerini çay ve yemek günleriyle, ile,sinema ile,eğlenceleri boş işler ile geçiriyorlar.

çağın ebu cehilleri müslüman kadını moda,eğitim,kültür ve binlerce metodlarla,kendi “gönüllü köleleri” haline getirmişlerdir.

zewimer adlı misyoner kendi yandaşlarına bakın ne diyor;”umutsuz olmayın,kadına hürriyet verin,ele geçirin,moda ve giyimin kölesi yapın,ahlaklarını bozduktan sonra,onları manevi kölemiz yapıp,islam toplumunu onların eli ile boğazlarız.silaha topa tanga hiç gerek yok”


titre kendine gel.İslam düşmanlarının oyununa gelme! sümeyye “la” uğruna iki çarpaz deve aracılığıyla bacaklarından ikiye ayrılmayı göze aldı,”la” dan taviz vermedi.

seni o hale getirdiler ki,entel olma çabası sevdasına ağzından “”yes” marifet olup çıktı.her türlü mikropluklarına,zehirli şeytanlıklarına gönüllü “yes’ciler” olup belimizi kırdınız!

uhud’da Hamza’mızın ciğerini çiğneyen,organlarını halhal,küpe yapan müşrik kadını sevindirme sevdasına düştünüz.Mus’ab’ı dininden çevirmek için direnen “müşrik anasının” ordusu oldunuz.

modalarına yes,sinemalarına yes,flörtlerine yes,onlarca “sevgiliyi!” tanıdıktan sonra evlenmeye yes,başörtüsü takıp üstü mekke altı paris rezaletine yes,sokakta tesettürlü iken yüzünde 1 kğ boya,etrafına parfum servisine yes,sana haram olan elleri tokalaşmaya yes,erkeklerle göz göze diz dize çay muhabetlerine yes,puthanelere,türbelere can babaya,cin babaya,şişman babaya,pişman babaya,sultan anaya koşup çaput bağlamak,fal açmaya,günlük burc takip etmeye yes,trübinlerde arsız goooll naraları atmaya yes!

Pes be!!

Ey Müslüman Fatıma!

Oyuna modaya entelliğe gelme sakın.Batının “sanatçı” diye yutturduğu “fahişelerine” imrenme! Onlara aldanma!Allah için kendine gel.Nenen olan Sümeyyeleri,Haticeleri ne çabuk unuttun,unutturdular!

Senin cihadın,kendini islam üzere yetiştirmendir,tesettüründür,ahlakındır, içindeki Müslüman kadın kariyerindir,doğurup “Hz.Ali” yapacağın çocuklarındır,Kerbelada katledilen “Hüseyyin’leri” yeniden doğurup yetiştirmendir,Kocanın İslama uygun her türlü isteklerine itaattır.
şairin dediği gibi;

Bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
Kızım, sen de Fatihler doğuracak yaştasın.!

Muhsin Arslan

 

Bir önceki yazımız olan Hz Ali’nin müthiş cevabı ve hidayete vesile oluşu başlıklı makalemizde hidayete vesile olmak, Hz. Ali ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.