Ey Rabbimiz bizi yalancılardan koru!

Ey bizi yalancılardan koru!
Ey yüceler yücesi, ey kalplerin sahibi! Senin yolunda, senin rızan için cihadı kalplerimize yerleştir ya Erhamer rahimin! Ey yüceler yücesi; Filistin’de, Afganistan’da, Kafkasya’da ve her yerde savaşan kardeşlerimize yardımını göster! Ey yüceler yücesi! İslam’ı ve Müslümanları sağlamlaştır; şirki ve müşrikleri aşağıla! Ey… Rabbimiz; bizi yalancılardan koru! ; bizi şaşırtıcılardan koru! ; bizi münafıklardan koru! ; bizi müşriklerden koru! Ey ALLAH’ım; bizi senin yolunda, senin adının her zaman yaşaması ve hep yüksekte olması için savaşanlardan eyle! Ey ALLAH’ım; bizleri senin rızan için şehiD düşenlerden eyle! Ey Rahim; yeryüzünde müminleri artır! Ey ALLAH’ım; yeryüzünde mücahidleri artır!

YARABBİ Mal verdiğinde Saadette ver, Kuvvet verdiğinde Akılda ver, Tevazu verdiğinde İzzette ver, İktidar verdiğinde Basirette ver, Bela verdiğinde İmanda ver, Nimet verdiğinde Şükürde ver, Güzellik verdiğinde İffette ver, Cesaret verdiğinde İnsafta ver, …Zorluk verdiğinde Sabırda ver,

Hz.Eyüb (as);ın duası:
bu dert bana iyice dokundu Sen merhametlilerin en merhametlisisin (Enbiya Suresi, 83 ayet)
Hz Musa (as);ın yaptığı beş dua:
Ya ben ve kardeşimi affet Rahmetine bizi de dahil et Çünkü merhamet edenlerin en merhametlisi sensin (Araf Suresi, 151 ayet)
Sen bizim efendimizsin Affet bizi Merhamet et Sen bağışlayanların en hayırlısısın (Araf Suresi, 155 ayet)
Bize bu dünyada da âhirette de iyilik nasip et Biz sana yöneldik, senin yolunu tuttuk (Araf Suresi, 156 ayet)
Ya Rabbi göğsümü genişlet, işimi kolaylaştır Dilimin bağını çöz (Taha Suresi, 25-27 ayetler)
Ya Rabbi ben kendime yazık ettim Affet beni (Kasas Suresi, 16 ayet)
Hz Süleyman (as);ın duası:
Ya Rabbi! Beni nefsime öyle hâkim kıl ki gerek bana gerek anne-babama verdiğin nimetlere şükredeyim Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyim Bir de merhamet edip beni Salih(iyi) kullarının arasına dâhil et (Neml Suresi, 19 ayet)

, Ey Rabbimiz, islami sohbet, Rabbi, , Rabbimiz, Ya Rabbi

Bir önceki yazımız olan Tevhid Yoluna Girenler başlıklı makalemizde Ebu Talib, Hz. Ali ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.