Hacet Namazı Nedir?

: ve İstek Demektir. Hacet Namazı ise Gece Namazla Alemleri yaratan Yüce Rabbimizden Dileklerimiz ve isteklerimizi bildirmek için kıldığımız kısacası Allah’tan acil isteklerimizin yerine gelmesi için kıldığımız bir namazdır. Hacet namazı ile hem isteklerimizin gerçekleşmesi için (sınav, evlilik, araba, ev, iş, evlat, sağlık v.b) Perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde veya kandillerde arzu edilirse hergün kılınabilecek bir namazdır.

Hacet Namazı ile asıl istenmesi gereken hayati mesele ise bizim için tayin edilen veli resüle (mürşide), ulaşmak ve kim olduğunu bulmak için Alemlerin Rabbi Allah’a müraacat ettiğimiz bir vesiledir.

Hacet Namazı ile içinde bulunduğumuz Ahir zaman devresinde gönderilmiş olan a.s Kimliğini öğrenmemiz içinde kılınması gereken bir namazdır. Doğuruları ancak Allah’tan öğreneceğimizi asla unutmamamız gerektiğini idrak edersek ve bu sebeple Allah’a sorabilmemizin yegane formülü ise Hacet Namazı ile müraacat etmemizdir.

Hacet Namazı kılmadan önce mutlaka “Bize olarak verilen ve Allah’a ait olan Ruhu, Dünya Hayatını Yaşarken Allah’a ulaştırmayı dilememiz gerekmektedir”.

Hacet bir dilektir ve istektir, Biz insanlar eğer Bize emanet edilen Ruhu Allah’a ulaştırmayı dilersek ve bunun akabinde de Hacet Namazı ile bizim için Tayin edilen mürşidi Allah’tan dilersek, Allah’ın bize mürşidi göstermemesi için hiçbir sebep yoktur. Mutlaka Hacet Namazı ile Hem Devrin İmamı Mehdi a.s’da bulmuş oluruz.

Unutmayalım ki; Hacet Namazında çok önemlidir. Eğer Allah’a ulaşmayı dilediysek ve Mürşidimizi soruyorsak, Allah bize mutlaka Mürşidimizi gösterir. Ama Niyetimiz hem Allah’a ulaşmayı dilemek ve aynı zamanda da Ahir zamanda gelecek olan Mehdi a.s bulmak ise Allah gene bizim kalbimizdeki niyete göre mutlaka gösterecektir.

“Niyet Amelden Üstündür”.

Niyetimiz; Ruhumuzu dünya hayatını yaşarken Allah’a ulaştırmayı dilemek olsun.

iSLami Sohbet , , iSLami Sohbet Odalari , Dini Sohbet

Bir önceki yazımız olan Veda hutbesinin önemi ve verdiği mesajlar başlıklı makalemizde , Hutbe ve Hutbeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Hacet Namazı Nedir? için 1 cevap

  1. Noel Sorman diyorki:

    mükemmelsiniz farkınız belli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.