Hizbullah'a Hizbüşşeytan Benzetmesi-İslami Sohbet

Başbakan Yardımcısı , Devlet Başkanı Beşşar ’in yanında yer aldığını ilan eden Lübnanlı Şii örgüt ’a sert çıktı.

Bozdağ, “Çok açık, çok net söylüyorum. Hizbullah’ın adını değiştirmesi, yapması lazım. Hem adınıza Hizbullah diyeceksiniz hem de masum kadınları, çocukları yaşlıları öldürmek için harp ilan edeceksiniz. Böyle bir anlayış olabilir mi?” diye sordu. Bozdağ, Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’a şöyle seslendi: “Kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer alanlar, kendilerine İslam’dan, Kur’an’dan güç devşirmesinler.”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hayrat Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen 6. Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu’nda ‘İslam dünyasının problemleri ve çözüm yolları’ konulu konferansa katıldı. Bozdağ, konuşmasında Esed rejiminin devrilmesine izin vermeyeceklerini açıklayan Lübnanlı Şii örgüt Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’a cevap verdi. “Sen ‘Esed’in yanında yer alıyorum’ diyorsun. Bu gücü nereden alıyorsun?” diye soran Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müslümanları öldürmek için, kendi kardeşini öldürmek için, kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler, kendilerine İslam’dan Kur’an’dan güç devşirmesinler. Müslümanları birbirine düşürmek isteyen, birbirine kırdırmak isteyen şeytandandır. Kimse kusura bakmasın. Çok açık, çok net buradan bir kez daha söylüyorum. Adını da Hizbullah’ın değiştirmesi lazım, hizbüşşeytan yapması lazım.”

Bekir Bozdağ, İslam dünyasında yaşanan siyasi kavgaların altında ‘mezhepçilik’ anlayışının olduğunu kaydederken, Suriye’de de mezhepçilik kavgası çıkarmak isteyenlerin kol gezdiğini vurguladı. Firavun’un gördüğü bir rüya sonucu iktidarını elinden almaya çalışan küçük bir çocuğu öldürmeye çalıştığını hatırlatan Bozdağ, “Bu her dönemde vardır. Geçmişte Firavun’dur, bugün başkasıdır. Şimdi Esed’in yaptığı ile Firavun’un yaptığı arasında ne fark var. Birileri şunu izah edebilir mi? Yüz bini aşkın insana havadan, karadan ve denizden ölüm yağdır. Ondan sonra kendini Allah’ın emirlerine uyan, insan haklarına uyan biri olarak göster.” şeklinde konuştu.

Kur’an’dan ilham alamayanların İslam’a dair bir şey söyleyemeyeceklerinin altını çizen Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti: “Bediüzzaman gibi Kur’an’dan ilhamı alıp asrın idrakine bunu söyletebiliyorsak, o zaman işimizi doğru yapıyoruz demektir. Mezhepçilik konusunu hepimizin iyi anlamamız lazım. İran’ın durduğu noktayı da iyi görmesi lazım, Maliki’nin de durduğu noktayı iyi görmesi lazım, Türkiye’yi de birilerinin çektiği noktayı hepimizin iyi görmesi lazım. İslam dünyasının içinde yakılmak istenen ateşleri de hepimizin çok iyi görmesi lazım. Bütün mezhepler sadece Kur’an’ı ve sünneti anlama gayretlerinin somut örneğidir. Hiçbiri Kur’an ve sünnet değildir. Bunlar rehberdir.”

iSLam, iSLami Sohbet, iSLami Chat, iSLami Sohbet Odalari, Dini Sohbet, Dini Chat, iSLami Bilgiler, Dini Bilgiler, iSLami Sohbetler, nur sohbet

Bir önceki yazımız olan Hüsrev ALTINBAŞAK-İslami Sohbet başlıklı makalemizde barla, Bediüzzaman ve hüsrev altınbaşak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.