Skype listenizde olmayan kişiler aramasın

Skype listenizde olmayan kişiler aramasın

Bildiğiniz gibi skype’ta listenizde olmayan kişilerle de konuşabilir ve sesli arama gönderebilirsiniz birbirinize. Adeta telefonla arıyormuş gibi aniden birinin skype’ta size arama gönderdiğini gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Bu, skype’ta yıllardır var olan bir özellik. Eğer siz skype listenizde olan kişiler harici aranmak istemiyorsanız ( diyorsanız) küçük bir ayar yapmanız gerekmektedir. Buna skype aramalarını engelleme ayarı da diyebiliriz. Öncelikle üst menüden araçlar, sonrasında ise seçeneklere tıklıyoruz. “Çağrılar” menüsüne tıklıyor ve açılan menüden “çağrı ayarları”na tıklıyoruz. “çağrı seçeneklerinizi belirleyin” yazan kısımda iki seçeneğimiz var.

“herkesin beni aramasına izin ver” ya da “sadece kişi listemdekilerin beni aramasına izin ver” seçeneğine tıklayıp kaydedip çıkabiliriz. Bu ayara hiç dokunadığınız takdirde herkesin aramasına izin vermiş olursunuz. Herkesin aramasına kapatmak istiyorsanız “sadece kişi listemdekilerin beni aramasına izin ver” seçeneğini işaretleyip tamam diyip çıkın.

Bir önceki yazımız olan Skype yazı geçmişi kaydetme ve silme başlıklı makalemizde skype geçmişini silme, skype konuşmalarını silmek ve skype yazılarını kaydetmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.