Skype programı ücretli mi?

programı ücretli mi?

Msn programının kaldırılacagı haberiyle birlikte skype’a akın sürüyor. Tabi herhangi bir programa bir de alışma süreci var. Msn’i yıllarca kullanmıştık, tüm ayarlarını bilirdik neredeyse. Şimdi o programın yerini skype alıyor. Çoğumuz skype’ı kullanmayı bilmiyoruz bu bir gerçek. Şimdiden skype’a alışmak gerekiyor. Skype programının kullanımıyla ilgili bilgileri, ayarları sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu arada belirtmek gerekir ki skype kullanmaya başlayanların çoğu programdan memnun değil. Msn ile kıyaslandığında, pratiklik, arayüz vs.. olarak pek beğeni kazanmadı skype. Fakat zamanla elbet bu programa da alışılır. Skype’a geçişle birlikte en çok sorulan sorulardan biri olan “ sorusuna şöyle cevap verilebilir; Skype’ı normal msn programı gibi ücretsiz kullanabilirsiniz. Programı kurup giriş yaptıktan sonra herhangi bir ödeme yapmanıa gerek yoktur. Fakat skype programının msn programından farkları var. En belirgin fark, skype programından telefonların aranabilme özelliği. İşte skype’ın paralı olan kısmı burası. Yani cep ve ev telefonlarını skype programından aramak istiyorsanız ödeme seçenekleriyle kontör yüklüyor ve uygun fiyata telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Demek ki  sorusuna vereceğimiz yanıt şu oluyor ki; normal kullanım parasız, telefon görüşmeleri paralıdır ve telefon görüşmeleri için ödeme yapmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Skype listenizde olmayan kişiler aramasın başlıklı makalemizde skype çağrı izni, skype listemde olmayan aramasın ve tanımadığım kişiler aramasın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.