Skype tanımadığım kişiler mesaj atmasın

tanımadığım kişiler mesaj atmasın

Daha önce de bahsettiğimiz gibi gerekli ayarlamaları yapmazsanız eğerskype listenizde olmayan kişiler hem mesaj atabilir hem de sizi arayabilirler. Tanımadığım kişiler mesaj atmasın diyorsanız skype gizlilik ayarlarından bu durumu çözebilirsiniz. Daha önce işlediğimiz konudaskype’ta listenizde olmayan kişilerden gelen aramaları engellemeyi göstermiştik. Şimdi anlatacağımız ayar ise hem listenizde olmayan kişilerden gelen aramaları hem de mesajları engellemenizi sağlayacak. Yani tek bir ayarla listenizde olmayan kişilerden gelen mesajları ve aramaları kapatabilirsiniz. Bunun için üst menüden araçlar, seçenekler sonra da gizlilik’i seçtikten sonra “herkesin benimle iletişim kurmasına izin ver” ya da “sadece kişi listemdekilerin benimle iletişim kurmasına izin ver” seçeneklerini işaretleyebiliriz.

Konu başlığımız tanımadığımız kişilerden gelen skype mesajlarını engelleme olduğu için bize uygun olan “sadece kişi listemdekilerin benimle iletişim kurmasına izin ver” seçeneğini işaretleyip kaydet der ve çıkarız.

Eğer istediğiniz sadece listenizde olmayan kişilerden gelen anlık iletileri engellemek ise o zaman “anlık mesajlar  & sms” bölümünden anlık mesaj seçeneklerine girip “sadece kişi listemdekilerin bana anlık mesaj göndermesine izin ver” seçeneğini işaretleyip kaydet diyin.

Bir önceki yazımız olan Skype'ta kameralı sesli görüşme nasıl yapılır? başlıklı makalemizde kameram görünmüyor, kamerası görünmüyor ve skype hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.