Tevbe

Hidayete Tabi olanlara olsun

ve etûbu ileyh (Allah’dan mağfiret diler ve O’na tevbe ederim)

Rasululla h SallAllah u Aleyhi Ve Sellem şöyle buyurdu: “Ey insanlar! Allah’a tevbe edin. Ben, günde yüz kere muhakkak tevbe ederim. (Müslim)

Kişi işlediği küfürden tevbe ettiğinde, Allah (c.c) dilerse affeder dilerse affetmez. Bu yüzden yaptığımız ameller boşa gitmesin diye çok titiz davranmamız gerekiyor.

Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor:

“Bu ümmetin şirki karanlık bir gecede dümdüz bir kayanın üzerinde yürüyen siyah bir karıncanın ayak sesinden daha gizlidir.”

Bunun üzerine Ebu Bekir radiyAllahu anh Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem’e:

“Bundan nasıl kurtulabiliriz?” dedi.

Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem:

“Şu duayı okursan ondan kurtulursun:

“Allah’ım! Bildiğim şeylerde şirk koşmaktan sana sığınırım. Bilmediğim şirkten de senin affını dilerim” de.” buyurdu. (Hakim, Ebi hatim sahih senedle rivayet etti)

Ve şunu hiçbir zaman unutmayın:herzaman İlim öğrenin İslami İlimleri öğrendikçe hatalardan, ve şirkten uzak durursunuz;ama İlmi terk ederseniz,Allah korusun kendinizi bir anda uçurumda sürüklemiş görürsünüz İlimsiz iman olmaz Nasıl bir evi yaptığında temelini yerleştirirsin aynı şekilde ilim öğrenerek İmanınızı kuvvetlendirirsiniz ve İmanınız Allah’ın izni ile yıkılmaz. Sakın ilimleri terk etmeyin Allah’ın yolunu bulmak isteyenler daima yararlı islami ilimleri okusun ve onları amel etsin.

Bir önceki yazımız olan Annem benim için Rahimdi başlıklı makalemizde Allahım, anne ve Annem hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Tevbe için 1 cevap

  1. süpersiniz, temanız da çok güzel, blogu sürekli takip ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.